Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Rezort pôdohospodárstva reaguje na slová Alojza Hlinu: Sú nepravdivé a zavádzajúce

Alojz Hlina
Alojz Hlina (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Výroky opozičného poslanca Alojza Hlinu (SaS) o údajných pochybnostiach týkajúcich sa obstarávania ťažby kalamitného dreva na Horehroní sú nepravdivé a zavádzajúce. V reakcii na jeho stredajšie (12.6.) vyjadrenia to v piatok uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

"Minister (Richard Takáč) poskytne všetky podrobné informácie Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie," avizoval v reakcii riaditeľ odboru komunikácie agrorezortu Pavel Machava.

archívne video 

Strana SaS podáva návrh na odvolanie Huliaka z funkcie predsedu výboru (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Ťažba kalamitného dreva na Horehroní

Ako v stredu vyhlásil Hlina, štátne Lesy SR zadali ťažbu kalamitného dreva na Horehroní priamym rokovaním trom firmám, a to za relatívne vysokú sumu okolo 11,5 milióna eur. "Celé to zadanie prebiehalo takým spôsobom, že boli určené tri celky a v tých troch celkoch medzi sebou dávali ponuku tie isté firmy. Je zrejmé, že sa podelili, lebo každá jedna z tých troch firiem vyhrala jeden celok," priblížil poslanec. Má preto podozrenie z ich možného kartelu alebo tichej dohody. Druhá pochybnosť podľa neho vzniká ohľadom ceny, ktorá je na slovenské pomery vysoká a nespravodlivá.

Viac o téme: Alojz HlinaHorehronieMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu