Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Šokujúci požiar trafostanice: Elektrický prúd zasiahol dvoch ľudí! Musel zasahovať vrtuľník

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

ŽILINA - Dvaja ľudia sa vážne zranili pri štvrtkovom rannom požiari trafostanice na Kamennej ulici v Žiline. Hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Zuzana Fialová potvrdila, že oboch pacientov po vyšetrení transportovali letecky do Košíc. Na prípad upozornil portál noviny.sk.

Požiar trafostanice nahlásili hasičom krátko po 8.30 h, podľa medializovaných informácií boli dvaja ľudia zasiahnutí elektrickým prúdom pri prepájaní káblov v trafostanici. "Obaja pacienti boli privezení na urgentný príjem žilinskej nemocnice, kde im boli zrealizované vyšetrenia a ošetrenia popálených plôch. Následne boli transportovaní na pracovisko do Košíc," uviedla Fialová.

archívne video

Polícia zverejnila video v súvislosti s požiarom podniku na Dunaji v Bratislave (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš informoval, že k incidentu došlo v trafostanici, ktorá nepatrí SSD. "Naši zamestnanci trafostanicu následne odpojili od sústavy, ale neevidovali sme žiadnu požiadavku na zaistenie zariadenia pred prácami, pri ktorých došlo k incidentu," uviedol Gejdoš.

Žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková potvrdila, že obaja muži boli zasiahnutí pri prácach elektrickým prúdom. "Na základe vykonanej obhliadky miesta činu za prítomnosti znalcov z kriminalistického a expertízneho ústavu poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina-západ v predmetnej veci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví spôsobeného z nedbanlivosti," informovala Šefčíková.

Viac o téme: PožiarZraneníTrafostanicaŽilina
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu