Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

PRIESKUM Voľby do Národnej rady by v máji vyhral Smer-SD: Nasledovali by PS a Hlas-SD

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Voľby do Národnej rady (NR) SR by v máji vyhrala strana Smer-SD so ziskom 21,8 percenta hlasov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) s podporou 20,8 percenta voličov. Po ňom by nasledovala strana Hlas-SD so ziskom 17,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj 24.

Do parlamentu by sa dostali aj KDH (7,3 percenta) a SaS (6,7 percenta). Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS (5,2 percenta) a Republika (5,1 percenta).Pred bránami parlamentu by zostala koalícia hnutie Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia. Získala by 4,7 percenta hlasov, no ako koalícia troch strán by na postup potrebovala aspoň sedem percent.

archívne video

Poslanci odvolali Majerníka a Mazáka z postu členov Súdnej rady SR (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

Do parlamentu by sa nedostali ani Aliancia (3,9 percenta), Demokrati (3,6 percenta) či Sme rodina (3,1 percenta). Zisk ostatných strán a hnutí by skončil pod jedným percentom.

Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 39 kresiel, PS 37 a Hlas-SD 31. S 13 poslancami by v NR SR bolo KDH a SaS s 12 poslancami. SNS a Republika by mali po deväť kresiel.Prieskum sa realizoval od 7. do 14. mája na vzorke 1000 respondentov.

Viac o téme: PrieskumVoľbySmer-SDNRSR
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu