Štvrtok25. júl 2024, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana, Aneta

Predstavitelia Smeru-SD zopakovali potrebu rešpektovania iného názoru

SMER SD
SMER SD (Zdroj: Topky/Maarty)

BRATISLAVA - Predstavitelia Smeru-SD zopakovali na nedeľnej tlačovej konferencii potrebu rešpektovať iný názor. Minulotýždňové príspevky dvoch denníkov podľa vedúceho Úradu vlády SR Juraja Gedru prezentovali nerešpektovanie iného názoru a dehonestovali ľudí, ktorí sa snažia robiť niečo pre SR.

archívne video

Strana Smer-SSD poďakovala svojim voličom v eurovoľbách (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

"Buďte vecní, buďte argumentační a buďte schopní vecne diskutovať aj s politikmi," vyzval médiá Gedra. Poukázal na komentár denníka Sme. Tiež na podcast Denníka N z uplynulého týždňa, v ktorom na adresu predsedu Zboru poradcov predsedu vlády SR Erika Kaliňáka, poslanca Národnej rady SR za Smer-SD Richarda Glücka a Gedru odzneli hanlivé slová. "To bola naozaj čistokrvná nenávisť vo svojej absolútnej podobe," povedal podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). Gedra vyzval denník na ospravedlnenie.

"Za urážky sa ospravedlňujeme," reagoval šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný. Poukázal na to, že išlo o satirický podcast, v ktorom si autori uťahujú zo všetkého a z každého. "Je to satira, nie spravodajstvo alebo názorová žurnalistika. V satire sú hranice najslobodnejšie a obmedzenia najmenšie. Ani v satire by však nemal byť vtip postavený iba na urážke ostatných," priblížil.

V Denníku N sa podľa jeho slov snažia o vecnú a kultivovanú kritiku a verejnú diskusiu. "Budeme to robiť aj naďalej, lebo to je základ demokracie. Budem rád, ak sa aj politici dokážu ospravedlniť za urážky, ktoré smerujú novinárkam a novinárom, ale aj politickým oponentom," dodal.

Viac o téme: KonferenciaNázorSMER SDJuraj Gedra
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu