Štvrtok25. júl 2024, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana, Aneta

Hnutie Republika je za zachovanie práva veta: V Európskom parlamente chce hájiť mier

Milan Uhrík Zobraziť galériu (2)
Milan Uhrík (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA - Prinavrátenie mieru a prosperity do Európy, zachovanie práva veta v kľúčových rozhodovacích otázkach, obhajoba slobody názorov, prejavu a ochrana tradičných hodnôt sú niektoré z programových priorít hnutia Republika v júnových voľbách do Európskeho parlamentu (EP). Líder kandidátnej listiny a súčasný europoslanec Milan Uhrík o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

archívne video

Milan Uhrík na adresu voľby kandidátov na ústavných sudcov

"Hnutie Republika a nezávislí kandidáti idú spoločne proti vojne, sankciám, proti nadvláde Bruselu, proti prijímaniu nelegálnych imigrantov, pretláčaniu zvrátenej a zhubnej LGBTI ideológie a proti nezmyselnej tzv. zelenej politike Bruselu, nezmyselnému Green Dealu, likvidácii nášho poľnohospodárstva, vidieka a všeobecne hospodárstva," vyhlásil Uhrík.Podčiarkol, že na kandidátnej listine došlo k zjednoteniu vlasteneckých síl. Ako deklaroval, všetci kandidáti, či už z hnutia Republika, alebo nezávislí kandidáti v prípade zvolenia do Európskeho parlamentu nastúpia.

Hnutie Republika je za
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

Hnutie apeluje na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Európska únia by podľa Uhríka mala urobiť všetko pre ukončenie zabíjania a dosiahnutie mieru. Odmieta posielanie zbraní či munície na Ukrajinu.Republika chce aj zachovanie práva veta. Záujmom hnutia je podľa Uhríka reforma Európskej únie naspäť na hospodárske združenie, v ktorom sa budú prijímať len rozhodnutia v prospech všetkých štátov.

V Európskom parlamente chce hnutie hájiť slobodu názorov, prejavu a tradičné hodnoty. Presadiť chce podľa lídra kandidátky aj to, aby eurofondy smerovali do slovenských regiónov, nie na Ukrajinu, azylantov či Európsky mierový nástroj.

Viac o téme: EurovoľbyPrávo vetaEurópsky parlamentRepublika
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu