Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Medzi Stupavou a Lozornom došlo k zrážke neosvetleného chodca a auta

Medzi Stupavou a Lozornom došlo k zrážke neosvetleného chodca a auta
Medzi Stupavou a Lozornom došlo k zrážke neosvetleného chodca a auta (Zdroj: Facebook/Polícia - Bratislavský kraj)

BRATISLAVA - Medzi Stupavou a Lozornom došlo v stredu (24. 4.) večer k zrážke neosvetleného chodca z Poľska a motorového vozidla. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Upozornila chodov, aby boli na cestách viditeľní a používali reflexné prvky.

"Podľa doposiaľ zistených informácií mali dvaja poľskí neosvetlení chodci oblečení v maskáčových šatách putovať na územie Českej republiky. Počas toho ako jeden z nich tancoval v jazdnom pruhu cestnej komunikácie, došlo k jeho stretu s motorovým vozidlom," priblížili policajti. Následkom zrážky podľa nich chodec utrpel zranenia a bol prevezený do bratislavskej nemocnice.

archívne video

Ako sa správa nedisciplinovaný chodec? (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Polícia zdôraznila, že v tmavom odeve sú chodci spozorovaní z 18 metrov, s reflexnými prvkami z diaľky 200 metrov. Povinnosť používania reflexných prvkov pritom ukladá i zákon o cestnej premávke. Odev v oranžovej alebo žltej farbe podľa policajtov síce viditeľnosť zvyšuje, ale nie je dostatočnou adekvátnou náhradou reflexného prvku.

Viac o téme: ZrážkaPolícia Poľský turistaNeosvetlený chodec
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu