Piatok12. apríl 2024, meniny má Estera, zajtra Aleš

Polícia objasnila ekonomickú trestnú činnosť falošnej podnikateľky z Bratislavy

Ilustračné foto Zobraziť galériu (3)
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

BRATISLAVA - Bratislavská krajská kriminálka objasnila ekonomickú trestnú činnosť 45-ročnej ženy z Bratislavy, ktorá súvisela s poskytovaním pôžičiek. V rámci policajnej akcie skončila falošná podnikateľka za mrežami. Žena už čelí obvineniu. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Polícia objasnila ekonomickú trestnú
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

"Pôžičky mali jeden háčik - počas celej doby splatnosti boli zabezpečené výkonom záložného práva k nehnuteľnostiam. V jednom prípade dokonca došlo aj k zmene vlastníka jednej z nehnuteľností," skonštatoval Szeiff.

archívne video

NAKA zasahuje v prípade obchodovania s anabolikami (Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky)

Polícia v rámci vyšetrovania zistila, že žena si takto v septembri 2023 zabezpečila požičanie peňazí vo výške 193.600 eur. K tejto pôžičke bolo pritom zriadené zabezpečovacie právo nič netušiacich vlastníkov nehnuteľnosti. Žena si však takto požičiavala peniaze už od roku 2022, pričom vo všetkých prípadoch za pôžičky ručila nehnuteľnosťou.

Zmluvy boli sfalšované

"Čo je však zarážajúce, všetky zmluvy súvisiace so zriadením záložného práva boli sfalšované, a tým pádom by k výkonu záložného práva nikdy reálne nedošlo. Zároveň, aby si mohla ďalej požičiavať peniaze, záložných veriteľov na základe falošných listín následne odstránila z listu vlastníctva," priblížil Szeiff.

Polícia objasnila ekonomickú trestnú
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Okrem posledného prípadu sa jej podarilo jednu nehnuteľnosť v priebehu roka a pol založiť trikrát, čím si svoje konto vylepšila o ďalších 342.800 eur. Policajti kriminálnej polície v rámci procesných úkonov zaistili viaceré mobilné telefóny, notebooky a listiny, ktoré budú následne zaslané na znalecké skúmanie.

Vyšetrovateľ voči žene vzniesol obvinenie za pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu v súbehu s prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky a spracoval podnet na jej väzobné stíhanie. Hrozí jej trest odňatia slobody od desať do 15 rokov.

Viac o téme: PôžičkyPolícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu