Nedeľa21. apríl 2024, meniny má Ervín, zajtra Slavomír

Únia autodopravcov Slovenska prerušila blokádu hraničného priechodu! Ostáva v štrajkovej pohotovosti

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky - Maarty)

VYŠNÉ NEMECKÉ - Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) prerušila štrajk s čiastočnou blokádou hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod a zostáva v štrajkovej pohotovosti. Informovala o tom na sociálnej sieti po pondelkovom (4. 12.) rokovaní európskych ministrov dopravy v Bruseli. UNAS nesúhlasí so zrušením povoleniek pre ukrajinských dopravcov v Európskej únii a pridal sa k protestu ich poľských kolegov na hraniciach s Ukrajinou.

"Únia autodopravcov Slovenska - UNAS dopravcov vyjadrovala svoj protest najprv hodinovou blokádou a potom aj štvordňovou čiastočnou blokádou. Jednak aby sa spojila a podporila požiadavky na EÚ pred zasadnutím Rady ministrov (TTE), ktoré mal predniesť minister dopravy SR Jozef Ráž ml. (nominant Smeru-SD), a jednak aby protestovala aj voči nečinnosti vlády voči dosahom aj na náš slovenský trh. Dnes sme štrajk prerušili a zostávame v štrajkovej pohotovosti," uviedla UNAS v noci na utorok.

Archívne video: UNAS do odvolania zablokoval hraničný priechod Vyšné Nemecké

UNAS do odvolania zablokoval hraničný priechod Vyšné Nemecké (Zdroj: TASR/Roman Hanc)

Ako informoval v Bruseli minister dopravy Ráž ml., zasadnutie ministrov dopravy EÚ neponúklo momentálne žiadnu odpoveď slovenským či poľským kamionistom blokujúcich svojich lacnejších ukrajinských kolegov na hraničných priechodoch. Pre slovenských či poľských dopravcov to podľa jeho slov znamená, že musia rokovať s vládou o tom, ako zaistiť priechodnosť hraničných priechodov.

"Budeme radi, ak sa stretneme čo najskôr s ministrom, kde nám odprezentuje návrhy a riešenia a zároveň skonzultujeme s poľským partnerom KOPTIPT ďalší postup," reagovala UNAS. Hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod UNAS zablokovala v piatok (1. 12.) od 15.00 h.

Viac o téme: ProtestyBlokádaDopravcoviaPrerušenieHraničné priechodyPovolenkyUkrajinaUNAS
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu