Sobota2. marec 2024, meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila

Nečakané správy o dôchodkoch a poukazovaní 2%! Na tomto sa dohodla koalícia

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto

BRATISLAVA - V budúcom roku by sa mal vyplatiť 13. dôchodok v plnej výške a zároveň zachovať rodičovský dôchodok v rovnakej podobe ako doteraz. Nebude sa meniť ani systém poukazovania dvoch percent z daní. Dohodla sa na tom koalícia, potvrdili v sobotu premiér Robert Fico (Smer-SD) aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD).

archívne video

Erik Tomáš o tom, aké sú možnosti úpravy rodičovského dôchodku (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

"Môžem potvrdiť, že v roku 2024 bude vyplatený ľuďom plný 13. dôchodok v tej kategórii, v ktorej sa nachádza daný dôchodca. Rovnako môžem povedať, že zostáva zachovaný aj tzv. rodičovský dôchodok," uviedol predseda vlády v Sobotných dialógoch RTVS.

Nečakané správy o dôchodkoch
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

Rodičovský dôchodok zostáva podľa neho v takej podobe, ako je v súčasnosti upravený v zákonodarstve. "Môžem potvrdiť, že sme sa pri zostavovaní rozpočtu správali tak zodpovedne, že sú zdroje aj na vyplatenie tohto plnohodnotného rodičovského dôchodku," doplnil Fico. Nikto z ministrov mu zároveň neavizoval, že by mal záujem meniť legislatívu týkajúcu sa poukazovania dvoch percent dane z príjmu.

"Môžem potvrdiť, že na koaličnej rade sme našli riešenie. Na budúci rok sa vyplatí nový 13. dôchodok, zachová sa rodičovský dôchodok v pôvodnom rozsahu a nevstúpime do mechanizmu 2 % daní, ktoré môžu ľudia venovať," uviedol vo svojej reakcii Tomáš. Avizoval, že bližšie informácie poskytnú po pondelkovom zasadnutí vlády, na ktorom sa majú schváliť príslušné legislatívne zmeny.

Viac o téme: PríspevkyRobert FicoErik TomášRodičovský dôchodok13.dôchodok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu