Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Prezidentka vyjadrila ľútosť nad tragickou smrťou žiaka ZŠ v Parchovanoch

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila ľútosť nad tragickou smrťou 15-ročného žiaka Základnej školy (ZŠ) v Parchovanoch. "Aj tento prípad potvrdzuje, ako veľmi je potrebné podporovať mladých ľudí v tom, aby si medzi sebou vytvárali vzájomne rešpektujúce sa vzťahy a venovať sa ešte viac téme duševného zdravia," zdôraznila hlava štátu na sociálnej sieti.

Prezidentka zároveň apelovala na všetkých, ktorí zažívajú trápenie na duši, aby požiadali o pomoc ľudí, ktorým dôverujú, alebo aby zavolali na linky pomoci. V tejto súvislosti spomenula Linku dôvery Nezábudka 0800 800 566, internetovú poradňu pre mladých IPčko https://ipcko.sk, Linku detskej istoty 116 111 a Linku detskej dôvery 0907 401 749.

Archívne video

Zuzana Čaputová navštívila v Prahe transplantačnú kliniku Fakultnej nemocnice v Motole (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

 

Je mi veľmi ľúto tragickej smrti iba 15-ročného Romana, žiaka školy v Parchovanoch, ktorý si siahol na život. Podľa...

Posted by Zuzana Čaputová on Friday, November 24, 2023

Žiak deviateho ročníka ZŠ v Parchovanoch v pondelok (20. 11.) dopoludnia počas prestávky vyšiel na strechu školy a pri páde utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Otec sa pre médiá vyjadril, že jeho syn mal byť šikanovaný. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia. Ministerstvo školstva aj Štátna školská inšpekcia pre TASR uviedli, že sú pripravené poskytnúť v prípade potreby súčinnosť.

Viac o téme: SmrťŽiakParchovanyZuzana Čaputová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu