Pondelok15. apríl 2024, meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica

Taraba chce pri posudzovaní výstavby Volvo postupovať bez zbytočných prieťahov

Tomáš Taraba
Tomáš Taraba (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR bude v procesoch environmentálneho posudzovania týkajúceho sa výstavby švédskej automobilky Volvo na Slovensku dbať na uplatňovanie platnej legislatívy a dodržiavanie procesných úkonov bez zbytočných administratívnych prieťahov. Podpredseda vlády a šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) o tom ubezpečil generálneho riaditeľa Volvo Car Košice Björna Helldéna počas štvrtkového (16. 11.) rokovania na pôde parlamentu. Informoval o tom odbor komunikácie MŽP SR.

archívne video

Prebieha potvrdzovanie finálneho znenia kúpnej zmluvy medzi automobilkou Volvo a Valaliky Industrial Park (Zdroj: TASR/Daniel Veselský)

"Envirorezort pod mojím vedením bude veľmi prísne rešpektovať všetky európske normy a budeme ich presadzovať. Nepôjdeme však ďalej cestou, keď na Slovensku platili prísnejšie normy, ako bol európsky štandard," uviedol Taraba. Ministerstvo avizuje tiež zmenu legislatívy, ktorá pomôže zvyšovať zamestnanosť a rovnako nepoškodí záujmy ochrany prírody a bude o týchto zmenách viesť dialóg naprieč celým sektorom.

Výroba elektromobilov na východe Slovenska je ekologická

Podpredseda vlády s predstaviteľom automobilky otvorili aj tému emisných noriem CO2 v automobilovom priemysle. Výroba elektromobilov na východe Slovenska je podľa MŽP v tomto smere ekologická. Rezort pripomenul, že v strategickom parku Valaliky pri Košiciach prinesie zamestnanosť s ročnou výrobnou kapacitou až 500.000 elektrických vozidiel. Dohodli sa na intenzívnej spolupráci a ďalších pracovných stretnutiach.

Viac o téme: Ministerstvo životného prostrediaVolvoTomáš Taraba
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu