Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

V pondelok by sa mal začať odvolací proces v prípade tragédie na Zochovej

(Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Odvolací proces v prípade vlaňajšej tragickej dopravnej nehody, ku ktorej prišlo na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova, by sa mal na Krajskom súde (KS) v Bratislave začať v pondelok 9. októbra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Obžalovaný vodič Dušan Dědeček dostal pôvodne 15-ročný nepodmienečný trest väzenia.

Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Obžalovaný sa práva na podanie odvolania vzdal. Poškodení sa odvolali voči rozhodnutiu o nároku na náhradu škody. Ak by súd v pondelok nerozhodol, verejné zasadnutie je naplánované aj na štvrtok 12. októbra.

archívne video

Spomienka na Zochovej ulici na študentov, ktorých usmrtil Dušan Dědeček (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan Dědeček mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí. Dušan D. na hlavnom pojednávaní priznal vinu.

Viac o téme: AlkoholNehodaTragédiaVodičZochováDušan Dědeček
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu