Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Smer-SD vyzýva na zadržanie Pavla Ďurku z Úradu inšpekčnej služby

Robert Fico Zobraziť galériu (2)
Robert Fico (Zdroj: Topky/ Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Šéf Smeru-SD Robert Fico vyzýva na zadržanie a vzatie do väzby Pavla Ďurku z Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Ďurka mal totiž podľa Smeru-SD inštruovať kajúcnika Petra P., ako má vypovedať na NAKA. Smer-SD sa odvoláva na nahrávku rozhovoru medzi Ďurkom a Petrom P. zo septembra 2023.

"On mu dáva presné pokyny, že čo má hovoriť. Pán generálny prokurátor, nehnevajte sa na mňa, ja viem, že to nemáte rád, hovorím to teraz verejne, ale tu máte dôkaz na dôkaz, že tento človek musí ísť okamžite do väzby," uviedol Fico na piatkovej tlačovej konferencii v súvislosti s nahrávkou. Smer-SD ukázal aj uznesenie, ktoré malo viesť k zadržaniu dnes už bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča a ďalších. Pod uznesením je podpísaný Ďurka, čo podľa Fica dokazuje, že tvrdenie, že Ďurka s tým už nič nemá, je klamstvo.

VIDEO

TK SMER-SD: Posledný klinec do policajnej rakvy čurillovcov (Zdroj: Topky/ Vlado Anjel)

Smer-SD poukázal aj na politické prepojenie ÚIS cez kandidátku Demokratov Natáliu Svítkovú. "Svítok je manžel kandidátky za Demokratov," uviedol Fico. Smer-SD informoval, že práve Juraj Svítok mal sexuálne obťažovať vyšetrovateľku ÚIS Dianu Santusovú ako jej nadriadený, ktorá sa na to mala oficiálne sťažovať.

Smer-SD vyzýva na zadržanie
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/ Vlado Anjel)

Za dianie v polícií obviňuje Smer-SD nielen vedenie policajných zložiek, ale aj premiéra Ľudovíta Ódora a prezidentku Zuzanu Čaputovú. "Ódor a Čaputová kryjú zločiny," dodal Fico. Policajné zložky sú podľa Smeru-SD zneužívané na likvidáciu opozície.

Podľa Demokratov ide o klamstvá 

Strana Demokrati v reakcii uviedla, že šéf Smeru-SD klame, zavádza, útočí na rodinu ich kandidátky a nenechajú sa ním zastrašiť. "Ide o ďalšie z nehoráznych klamstiev a výmyslov zo strany Roberta Fica, pre ktoré prezidentka podala počas týždňa žalobu na ochranu osobnosti," uviedol prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Viac o téme: Robert FicoSmer-SDPavel Ďurka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu