Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

Vysoké teploty môžu byť v pondelok najmä na juhu Slovenska: Meteorológovia vydali pre viaceré okresy výstrahy

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Vysoké teploty môžu byť počas dňa najmä na juhu Slovenska. Vo viacerých lokalitách hrozia v pondelok večer tiež búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal pre viaceré okresy výstrahy prvého a druhého stupňa. Informoval o tom na webe.

Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami sa týka okresov Levice, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice mesto, Košice-okolie, Trebišov a Michalovce. Teplota tam môže miestami dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia. Výstraha platí predbežne od 13.00 do 18.00 h. Pre viacero okresov Banskobystrického, Nitrianskeho a Prešovského kraja, Sobrance a Gelnicu platia v rovnakom čase výstrahy prvého stupňa. Očakáva sa tam teplota 33 stupňov Celzia.

Vysoké teploty môžu byť
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: shmu.sk)

V pondelok večer sa môžu vo všetkých okresoch Bratislavského, Nitrianskeho, Trnavského, Trenčianskeho, Žilinského kraja, ale aj vo väčšine Banskobystrického kraja vyskytnúť búrky. Tie môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou od 20 do 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra od 65 do 85 kilometrov za hodinu a s krúpami. Meteorológovia pre dané miesta vydali výstrahu prvého stupňa. Platí od pondelka 20.00 h do utorka (29. 8.) 9.00 h.

Viac o téme: PočasieHorúčavyShmúSlovensko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu