Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

PRIESKUM Voľby by v auguste vyhral Smer-SD, nasledovali by PS a Hlas-SD

(Zdroj: Topky/Ramon Leško, Topky/Vlado Anjel, )

BRATISLAVA - Voľby do Národnej rady (NR) SR by v auguste vyhrala strana Smer-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko (PS) so 16,9 percenta a Hlas-SD s 13,3 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.

archívne video

SaS kritizuje zákon z dielne Smeru o odvodovej úľave pre potravinárov (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Do parlamentu by sa dostali aj hnutie Republika (7,9 percenta), koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (7,7 percenta) a KDH (6,2 percenta). Hranicu zvoliteľnosti by prekročili SaS (5,7 percenta), Sme rodina (5,5 percenta) a SNS (5,1 percenta). Pred bránami NR SR by zostali strany Aliancia (3,6 percenta), ĽSNS (2,9 percenta) a Demokrati (2,9 percenta).

Ostatné strany by získali pod dve percentá hlasov. Na základe volebného modelu by Smer-SD v parlamente získal 34 kresiel, Progresívne Slovensko 29 a Hlas-SD 23. S 13 poslancami by v NR SR bola Republika a koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia. SaS a KDH by získali zhodne po desať mandátov, Sme rodina a SNS zase zhodne po deväť 9 mandátov. Prieskum sa realizoval od 10. do 14. augusta na vzorke 1003 respondentov.

Viac o téme: PrieskumProgresívne SlovenskoHlas SDSmer SD
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu