Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Po prevrátení vlaku pri Rimavskej Sobote sú v nemocniciach hospitalizované tri osoby

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Železničná spoločnost Slovensko - Národný dopravca)

RIMAVSKÁ SOBOTA – Po utorňajšom (6. 6.) vykoľajení a prevrátení vlaku medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha sú v nemocniciach v Rimavskej Sobote a Lučenci hospitalizované tri osoby. Ich stav je stabilizovaný. Potvrdili to obe nemocnice.

"V rimavskosobotskej nemocnici ošetrili štyroch pacientov s ľahšími zraneniami. Dvaja pacienti boli po ošetrení prepustení do domácej liečby, ostatní dvaja nateraz zostávajú v stabilizovanom stave hospitalizovaní v nemocnici," priblížila Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú nemocnica v Rimavskej Sobote patrí.

 

OKRES RIMAVSKÁ SOBOTA : VYKOĽAJIL SA OSOBNÝ VLAK 🚆 Dnes, krátko pred 20.00 hod. prijalo operačné stredisko IZS...

Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Tuesday, June 6, 2023

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Lučenci prijali po nehode vlaku jednu pacientku. Ako  uviedla výkonná riaditeľka nemocnice Daniela Pršebicová, so stredne ťažkými zraneniami bola hospitalizovaná na traumatológii a je v stabilizovanom stave.

Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha sa v utorok krátko pred 20.00 h vykoľajil a prevrátil vlak. Príčinou nehody bol náraz vlaku do stromu spadnutého v koľaji. Podľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) sa strom zosunul zo svahu, pravdepodobne vplyvom nepriaznivého počasia. Železničnú dopravu v úseku Rimavská Sobota - Rimavská Baňa - Hnúšťa nahradili autobusovou dopravou, prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu.

Viac o téme: VlakNemocnicaPrevrátenieHospitalizáciaOsobyRimavská Sobota
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu