Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

AKTUÁLNE Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak: Zranili sa traja cestujúci

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky)

RIMAVSKÉ ZALUŽANY - Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha v okrese Rimavská Sobota sa vykoľajil a prevrátil vlak. Pri nehode sa ľahko zranili traja cestujúci. Železničná doprava bola v úseku prerušená. Ppotvrdila hovorkyňa Železníc SR Ria Feik Achbergerová.

"Dnes o 19.50 h v úseku Rimavská Sobota – Rimavská Baňa došlo k nárazu vlaku do spadnutého stromu v koľaji. Pri náraze došlo k vykoľajeniu a prevráteniu vozňa mimo koľaj. Zamestnanci ŽSR na mieste zistili, že ide o spadnutý strom, ktorý sa nenachádzal pri trati, ale bol zosunutý zo svahu," uviedla Achbergerová s tým, že k zosunu stromu mohlo dôjsť vplyvom nepriaznivého počasia.

 

OKRES RIMAVSKÁ SOBOTA : VYKOĽAJIL SA OSOBNÝ VLAK 🚆 Dnes, krátko pred 20.00 hod. prijalo operačné stredisko IZS...

Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Tuesday, June 6, 2023

Ako informovali z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, vo vlaku sa nachádzalo sedem osôb. Podľa hovorkyne železníc sa ľahko zranili traja cestujúci. "Príslušníci HaZZ na mieste zásahu poskytli zraneným osobám prvú predlekársku pomoc, asistovali posádkam zdravotnej záchrannej služby pri ošetrení a transporte zranených osôb k sanitným vozidlám," priblížili hasiči. Železničná doprava v úseku bola prerušená. Na mieste pokračuje odstraňovanie nehodovej udalosti a vyšetrovanie.

Viac o téme: NehodaVlakRimavská Sobota
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu