Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Kauza úniku odposluchov obvinených vyšetrovateľov: NAKA začala trestné stíhanie!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR

BRATISLAVA - V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu a spol. sa v marci začalo trestné stíhanie. Podozrivým je príslušník Policajného zboru. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Juraj Chylo.


"Pod dozorom prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v marci roku 2023 začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti podľa paragrafu 353 ods. 1 Trestného zákona, pričom vo veci sú vykonávané procesné úkony smerujúce k objasneniu veci, tzv. únikov odposluchov v konkrétnej trestnej veci," povedal Chylo.

Archívne video: Advokát Peter Kubina o odškodnom, ktoré dostanú Čurilla a ďalší vyšetrovatelia za väzbu


Ozrejmil, že trestné stíhanie začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že podozrivým z vyzradenia utajovaných skutočností pod stupňom utajenia "Vyhradené" je príslušník Policajného zboru.

Príslušníkov NAKA a tiež bývalého dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Sch. obvinili v septembri 2021. Krajský súd v Bratislave ich v októbri 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články