Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

Na životné prostredie či kultúru pôjde z programu Interreg 44 miliónov eur

Veronika Remišová
Veronika Remišová (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Z programu cezhraničnej spolupráce Interreg NEXT vyhlási Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR prvú výzvu. Na ochranu životného prostredia, kultúru, cestovný ruch a zdravotnú starostlivosť pôjde viac ako 44 miliónov eur. V stredu o tom informoval odbor komunikácie MIRRI.

Prvá výzva z programu Interreg NEXT Maďarsko - Slovensko - Rumunsko - Ukrajina bude vypísaná v máji tohto roka. Podmienkou na získanie peňazí je predloženie spoločného projektu aspoň s jedným partnerom z Ukrajiny. Záujemcovia môžu z balíka získať finančný príspevok na budovanie napríklad náučných chodníkov v prírode, obnovu prirodzených biotopov, rozvoj cestovného ruchu či podporu umenia a kultúry.

Archívne video: Divadlo Aréna premiérou obnovilo inscenáciu Sklenený zverinec od T.Williamsa

Divadlo Aréna premiérou obnovilo inscenáciu Sklenený zverinec od T.Williamsa (Zdroj: TASR/Daniel Veselský)

"Prvú výzvu z programu Interreg NEXT vyhlásime počas najbližších týždňov," uviedla vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová s tým, že podpora cezhraničnej spolupráce je prioritou z dôvodu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine. Z programu zrekonštruovali napríklad Urbanovu vežu v Košiciach či pomohli budovať cyklotrasy na slovensko-ukrajinskom pohraničí.

Program Interreg NEXT nadväzuje na program ENI. MIRRI pripomenulo, že v končiacom sa programovom období sa do cezhraničnej spolupráce Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny investovalo spolu 74 miliónov eur. Na nové programové obdobie je schválený aj program Interreg HU-SK s rozpočtom 161 miliónov eur a Interreg PL-SD s rozpočtom 130 miliónov eur. Na program Interreg SK-CZ pôjde 107 miliónov eur a na program Interreg SK-AT je vyčlenených 69 miliónov eur.

Viac o téme: PodporaKultúraVýzvaŽivotné prostredieVeronika RemišováMIRRIMinisterstvo investícií
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu