Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

Bývalý šéf SIS Pčolinský sa kriticky pustil do špeciálnej prokuratúry: V statuse im položil päť dôležitých otázok

Pčolinský sa pustil do Úradu špeciálnej prokuratúry.Galéria fotiek (2)
Pčolinský sa pustil do Úradu špeciálnej prokuratúry.
Zdroj: Facebook/Vladimir Pčolinský

BRATISLAVA - Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) a nominant Sme rodina Vladimír Pčolinský má na sociálnej sieti v týchto dňoch veľmi ťažké srdce na Úrad špeciálnej prokuratúry v kontexte témy paragrafu 363. V statuse im položil päť otázok, na ktoré chce odpoveď.


archívne video

V posledných dňoch vraj Pčolinský sleduje mediálne útoky voči jeho osobe zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry v súvislosti s listom Generálnej prokuratúry SR, ktorým došlo k odstúpeniu jeho podania podľa paragrafu 363. "S prekvapením sledujem ako Úrad špeciálnej prokuratúry, prostredníctvom špeciálneho prokurátora označil predmetné odstúpenie výrazom „to robí obhajoba, to nerobia prokurátori“," rozhorčil sa Pčolinský.

Ten preto položil päť otázok do priestoru. "1. Ako je možné, že „elitný“ prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prehliadne tak závažné procesné pochybenie, ktoré mu musí najprv vytknúť sudca Špecializovaného trestného súdu a následne ďalší traja nezávislí sudcovia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky? 2. Prečo sa zástupcovia Úradu špeciálnej prokuratúry nevyjadrujú k tomu, ako je možné v tak údajne „profilovej“ kauze podať obžalobu „elitným“ prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry, pokiaľ došlo k hrubému zásahu do práva na obhajobu? 3. Prečo sa Úrad špeciálnej prokuratúry zatiaľ nevyjadril k tomu, aké boli voči „elitnému“ prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý flagrantne pochybil, vyvodené postihy? 4. Ako si môže Úrad špeciálnej prokuratúry dovoliť v rozpore so Zákonom o prokuratúre a Trestným poriadkom zverejňovať listiny zo živých trestných vecí? 5. Ako je možné, že špeciálny prokurátor sa dlhodobo a kompulzívne vyjadruje o trestnej veci, v ktorej je vylúčený a nemôže v nej vystupovať ani ako nadriadený prokurátor?" pýta sa bývalý šéf SIS.

Bývalý šéf SIS Pčolinský
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Facebook/Vladimir Pcolinsky

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články