Piatok19. apríl 2024, meniny má Jela, zajtra Marcel

Bremeno zvýšených nákladov ambulancií nemôže spadnúť na pacientov, odkazuje prezidentka Čaputová

(Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Bremeno drahých energií a zvýšených nákladov ambulancií nemôže spadnúť na plecia pacientov. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Diskutovali spolu o kompenzácii zvyšovania cien energií pre ambulancie.

"Minister mi potvrdil, že sa o riešenie usiluje a v najkratšom možnom čase ho preberie s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO)," skonštatovala na sociálnej sieti. Hlava štátu sa informovala aj o postupe rezortu pri plnení úloh z plánu obnovy. Zaujímala sa tiež o zabezpečenie rekonštrukcie a nadstavby Detskej fakultnej nemocnice Košice, ktorej podmienky a kapacity podľa jej slov už nepostačujú na rastúci počet pacientov v regióne.

 

Dnes som sa stretla s dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským, aby som sa uistila, že rezort...

Posted by Zuzana Čaputová on Thursday, January 12, 2023

Desiatky ambulancií začali od nového roka vyberať pri vyšetrení poplatky na kompenzáciu prevádzkových nákladov, uviedol to prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth. Upozornil, že ak štát nezvýši platby pre ambulantných poskytovateľov, pridajú sa k nim aj ďalšie ambulancie.

Viac o téme: AmbulancieZuzana ČaputováVladimír LengvarskýZvýšené náklady
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu