Štvrtok, 1. december 2022. Meniny má Edmund, zajtra Bibiána, Viviána.

MIMORIADNE Poplach v parlamente: Uprostred schôdze odpadol poslanec Národnej rady!

Poslanec Kerekréti odpadol uprostred schôdze.Galéria fotiek (4)
Poslanec Kerekréti odpadol uprostred schôdze.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Prišlo to ako blesk z jasného neba! Parlament sa len krátko po skončení rozpravy o odvolávaní Igora Matoviča (OĽaNO) pustil do zvyšku bodov, kým príde k večernému hlasovaniu. Náhle však vznikol rozruch a nepríjemné prekvapenie. Jeden z poslancov totiž náhle odpadol práve vo chvíli, keď minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) predniesol plénu svoj návrh zákona. Museli dokonca volať sanitku!


VIDEO Poslanec Ján Kerekréti odpadol práve uprostred schôdze:

Z úcty k stavu poslanca sme pod článkom vypli sekciu komentárov. Ďakujeme za pochopenie.

Aktualizované 19:26

Poslanec OĽaNO Marek Šefčík o dnešnom incidente hovorí v statuse, pričom odfotil aj Kerekrétiho kartu. S poslancom Richardom Nemcom boli bezprostredne po kolapse pri Kerekrétim prví. "Sedím v takmer prázdnej sále a premýšľam o tom čo sa stalo. Boli sme s Rišom pri Jankovi prví a pomáhali sme mu. Polohovanie, kontrola dýchania, činnosti srdca…volanie pomoci," tvrdí Šefčík.

 

MAJTE POKOJNÝ VEČER A BUĎTE ZDRAVÍ … Rokovanie v NR SR prerušené… Sedím v takmer prázdnej sále a premýšľam o tom čo sa...

Posted by Poslanec Marek Šefčík on Thursday, September 29, 2022

Aktualizované 17:16

Skoré uzdravenie praje poslancovi Kerekrétimu aj poslanec Juraj Šeliga.

 

Tvárou tvár smrti sú všetky politické spory smiešnou epizódou. Túto pravdu života dnes videl každý poslanec, priamo v sále. Janko Kerekréti, skoré uzdravenie!

Posted by Juraj Šeliga on Thursday, September 29, 2022

Aktualizované 16:45

Kollár prerušil schôdzu do zajtra rána 9:00. Prvé hlasovanie bude až v utorok o 11:00. "Želám nášmu kolegovi Kerekrétimu, aby sa z toho dostal a aby to v šťastí prežil," povedal predseda Kollár a ukončil schôdzu. Ján Kerekréti je pri vedomí a bol prevezený do nemocnice.

Aktualizované 16:36

Boris Kollár zvoláva okamžite poslanecké grémium.

MIMORIADNE Poplach v parlamente:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Kerekréti je podľa nášho zdroja diabetik a onkologický pacient. Je vraj už pri vedomí, no lekári zatiaľ nevedia určiť či bola dôsledok kolapsu cukrovka, porážka alebo náhly záchvat v dôsledku epilepsie.

Aktualizované 16:30

Záchranári podľa ďalších našich informácií momentálne oživujú poslanca Kerekrétiho. Jeho zdravotný stav je zatiaľ neznámy.

MIMORIADNE Poplach v parlamente:
Galéria fotiek (4)
Poslanec Ján Kerekréti v roku 2020.
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Aktualizované 16:26

Podľa našich informácii ide o 78-ročného poslanca OĽaNO Jána Kerekrétiho. Záchranári prišli do Národnej rady v sprievode poslanca Juraja Šeligu.

Kolaps prišiel náhle uprostred schôdze

"Chcel by som vás poprosiť o podporu tohto zákona, ďakujem veľmi pekne," povedal minister práce Krajniak, keď predsedajúci schôdze Juraj Blanár (Smer-SD) spozoroval nečakanú vec. Jeden z poslancov odpadol práve uprostred schôdze. Všetky oči sa odrazu upreli smerom na jeden priestor, kde sa pri poslancovi zhromaždilo celé plénum. "Prerušujem schôdzu," povedal v panike Blanár a okamžite si bral do rúk služobný telefón.

Poslanci volali sanitku

"Peťo! Vieme zavolať nejakého lekára? Alebo sanitku!" ozvalo sa plénom. Parlamentní kameramani potom prestrihli na záber, kde ležal poslanec Kerekréti, pričom sa okolo neho zhromaždili ďalší.

MIMORIADNE Poplach v parlamente:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: TV NR SR

Táto nešťastná nehoda oddialila ďalší legislatívny proces v parlamente a ovplyvnila aj hlasovanie o odvolávaní Igora Matoviča, ktoré malo byť dnes vo večerných hodinách.

Z úcty k stavu poslanca sme pod článkom vypli sekciu komentárov. Ďakujeme za pochopenie.

MIMORIADNE Poplach v parlamente: Uprostred schôdze odpadol poslanec Národnej rady!

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články