Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Voľby 2022: O kreslo starostu bratislavského Lamača zabojujú štyria kandidáti

Lukáš Baňacký Galéria fotiek (1)
Lukáš Baňacký
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA – O kreslo starostu bratislavského Lamača zabojujú v jesenných komunálnych voľbách štyria kandidáti. Okrem súčasného šéfa miestnej samosprávy Lukáša Baňackého to budú aj miestny poslanec a ekonóm Radoslav Olekšák, bratislavský mestský poslanec za Lamač a aktivista Igor Polakovič a kultúrna referentka Mária Šimončičová. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia. Zverejnený na je webe mestskej časti.


Baňacký kandiduje ako zástupca politickej Strany obcí a miest – SOM Slovensko. Olekšák sa o priazeň voličov uchádza ako kandidát koalície Hlas-SD, Smer-SD a SNS. Polakoviča vysiela do boja volebná koalícia, ktorú tvorí mestská strana Team Bratislava, SaS a PS. Šimončičová kandiduje ako nezávislá.

 

Milí priatelia, priaznivci iniciatívy Lepší Lamač, vážení Lamačania, ✅ pred štyrmi rokmi sa nám podaril vo voľbách...

Posted by Lepší Lamač - Team Bratislava on Tuesday, September 13, 2022

Do sedemčlenného miestneho zastupiteľstva zaregistrovala komisia 24 kandidátov, z toho traja kandidujú ako nezávislí. O funkciu miestneho poslanca sa uchádza 12 žien. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články