Piatok, 2. december 2022. Meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich.

Prezidentka Čaputová nevie, či sa zúčastní na referende: Premiér si musí urobiť poriadok s Matovičom, hovorí

Prezidentka Zuzana ČaputováGaléria fotiek (1)
Prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová povedala, že premiér musí zmeniť stratégiu a ak chce vládnuť, musí vyjednávať a hľadať podporu v parlamente.


Prezidentka Zuzana Čaputová ďalej uviedla, že útoky expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča sú v príkrom rozpore s hľadaním podpory u poslancov. Povedala to v rozhovore pre Markízu. "Je treba absolútnu zmenu stratégie. Pán premiér si musí urobiť poriadok s ľuďmi, ktorí narúšajú túto stratégiu, aj s Igorom Matovičom,“ povedala Čaputová.

"Nemôžeme si dovoliť, že vláda bude v pate. V takom prípade je potrebné, aby sme mali pravidlo v ústave, že parlament si môže skrátiť svoje volebné obdobie, čoho následkom by boli predčasné voľby,“ skonštatovala prezidentka na margo toho, že krajina čelí krízam a preto musíme mať funkčný parlament. 

archívne video

Prezidentka sa vykadrila aj k Robertovi Ficovi, ktorý tvrdí, že opäť zmarila referendum napriek tomu, že bude. Čaputová povedala, že referendum je typ kampane. Či sa ho zúčastní, ešte rozhodnutá nie je. 

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články