Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

Vypátrali Slováka (19), ktorý ohrozil divákov zápasu Ferencváros - Slovan

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Maarty)

BUDAPEŠŤ - Vyšetrovatelia polície IX. budapeštianskeho obvodu vypátrali a vypočuli občana SR, ktorý na júlovom futbalovom zápase Ferencvárosu Budapešť proti ŠK Slovanu Bratislava na budapeštianskom štadióne Groupama Arene vystrelil pyrotechnickú raketu. Tá dopadla medzi divákov stojacich pri terase, nikto sa však nezranil, uviedla v pondelok maďarská polícia na svojej webovej stránke police.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Polícia ako podozrivého páchateľa identifikovala 19-ročného mladíka zo Slovenska, ktorého 11. augusta zadržala v mieste jeho pobytu v Ránsko-mošonsko-šopronskej župe. Vyšetrovatelia ho vypočuli pre podozrenie z trestného činu výtržníctva na verejnom podujatí.

Slovák ohrozil divákov zápasu Ferencváros-Slovan (Zdroj: police.hu)

Vypátrali Slováka (19), ktorý
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/Maarty)

Podozrivý, ktorý sa obhajuje na slobode, sa k činu priznal. Vo výpovedi uviedol, že nevedel, že je to raketa, a dodal, že si myslel, že v ruke drží iba dymovnicu. Policajti vzniesli voči mladíkovi obvinenie. Slovan v úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov zdolal Ferencváros 2:1, v odvetnom zápase v Bratislave mu však podľahol 1:4 a neprebojoval sa do ďalšej kvalifikačnej fázy Ligy majstrov.

Viac o téme: ZápasPolícia pátranieSlovanSlovákFerencváros
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu