Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Rezorty zdravotníctva a financií rokovali o zvyšovaní platov pre zdravotníkov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica

BRATISLAVA - O zvýšení platov zdravotníkov v uplynulých dňoch rokovali rezorty zdravotníctva a financií. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytol komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.


"V uplynulých dňoch sa na pôde ministerstva zdravotníctva opakovane uskutočnili rokovania s ministrom financií na tému zvyšovania platov zdravotníkov," spresnil. Bližšie informácie rezort neposkytol. "Kým tieto rokovania nie sú uzatvorené, nebolo by z našej strany korektné poskytovať akékoľvek ďalšie informácie zo samotných rokovaní a tiež o ďalších krokoch," skonštatoval.

Na Úrade vlády SR sa o platoch zdravotníkov má rokovať 9. augusta. "Termín stretnutia platí, viac informácií poskytneme až po jeho uskutočnení," uviedla hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková. O mzdách sa na úrade vlády rokovalo aj v júli, na konkrétnom návrhu sa nedohodli. Návrh zvýšenia platov sa mal pôvodne predstaviť koncom júna, avizovali to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO).

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články