Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

KORONAVÍRUS Polícia zastavila trestné stíhanie pre možné zneužitie vakcinačných preukazov

Green pass v TalianskuGaléria fotiek (1)
Green pass v Taliansku
Zdroj: SITA/AP Photo/Antonio Calanni

BRATISLAVA - Polícia zastavila trestné stíhanie pre neoprávnený zásah do počítačového systému v súvislosti s prípadom, keď bolo možné získať európske vakcinačné preukazy všetkých zaočkovaných občanov. Potvrdil to bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


Polícia trestné stíhanie zastavila ešte vlani v decembri s odôvodnením, že skutok nie je trestným činom. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 3. februára tohto roka. Na zraniteľnosť systému eHranica poukázala vlani slovenská bezpečnostná IT spoločnosť Nethemba.

Bolo tak možné získať európske vakcinačné preukazy všetkých zaočkovaných občanov, spoločnosť získala napríklad preukazy politikov. NCZI odmietalo, že by nedokázalo dáta občanov ochrániť. V súvislosti s prípadom podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Vtedajší šéf NCZI Pavol Capek si myslel, že to malo súvis s výberovým konaním na post šéfa tejto inštitúcie.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Cena elektriny na Slovensku opäť láme rekordy, prekročila už 500 eur za MWh

Zdražovanie elektrickej energie pokračuje extrémne rýchlo. Na pražskej burze PXE sa v pondelok (15. 8.) elektrina pre Slovensko ... viac »

Najčítanejšie články