Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

V okresoch na západnom Slovensku hrozia od utorkovej noci búrky: Meteorológovia vydali výstrahu

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA – V okresoch Malacky, Senec, Pezinok, Bratislava, Dunajská Streda a Komárno hrozia od utorkovej noci do stredy (25. 5.) rána búrky. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.


Výstrahy prvého stupňa pred búrkami platia v niektorých okresoch na západnom Slovensku od utorkovej 22.00 h do stredy 8.00 h. V týchto okresoch je malá pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 40 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.

Výstraha pred búrkou
Galéria fotiek (2)
Výstraha pred búrkou
Zdroj: SHMÚ

"Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov)," uviedli meteorológovia. Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov). Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú podľa slov SHMÚ riziko pre ľudské zdravie. Krúpy môžu poškodiť vegetáciu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články