Pondelok, 27. jún 2022. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Tragédia v Tatrách: Museli zasiahnuť leteckí záchranári! Žena (†29) neprežila pád z 300 metrov!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Horská záchranná služba

BRATISLAVA - Horskí záchranári zasahovali v sobotu v dvoch prípadoch pádu turistov v Malej Studenej doline. Ako informovala hovorkyňa Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková, jeden z nich bol tragický. Obeťou je 29-ročná žena z Ukrajiny.


"Popradskí leteckí záchranári prijali dnes popoludní požiadavku o pomoc do Malej Studenej doliny, kde 73-ročný turista po pošmyknutí utrpel pád dlhý 100 metrov a hlavou narazil o skalu. Po krátkodobom bezvedomí sa postupne prebral k vedomiu, ale na okolnosti pádu si nepamätal. Lekárka bola spolu s horským záchranárom k zranenému vysadená pomocou palubného navijaka. Mužovi rozsiahle tržné poranenie hlavy na mieste ošetrila a následne ho posádka z miesta evakuovala," uviedla Hopjaková. Počas medzipristátia v Starom Smokovci mu bola doplnená liečba a v stabilizovanom stave bol letecky prevezený na ďalšie vyšetrenie do popradskej nemocnice.

"Po návrate na základňu prišlo ďalšie volanie z rovnakého miesta. Išlo o 29-ročnú turistku z Ukrajiny, ktorá sa tiež pošmykla, avšak jej pád mal dĺžku viac ako 300 metrov. Po náraze do skál ostala ležať nehybne v bezvedomí. Posádka po prijatí výzvy okamžite vzlietla a smerovala k miestu. Po vysadení lekárky prebiehala u ženy prítomnými svedkami laická resuscitácia. Žiaľ, zranenia, ktoré mladá žena utrpela, boli nezlučiteľné so životom a ani lekárka leteckých záchranárov jej už neodkázala pomôcť," dodala Hopjaková.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články