Utorok, 25. január 2022. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Poslanci budú počas týždňa rokovať dlhšie, skrátia si aj obedovú prestávku

Rokovanie parlamentuGaléria fotiek (1)
Rokovanie parlamentu
Zdroj: Topky/Maarty

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR budú počas pracovných dní rokovať dlhšie. Namiesto o 19.00 h skončia o 20.00 h. To platí aj pre piatkové (10. 12.) rokovanie, keď zvyčajne končia o 14.00 h. Okrem toho si o hodinu skrátia obedovú prestávku. Rokovať budú aj v pondelok (13. 12.), hoci v pondelky plénum zvyčajne nezasadá. Vyplýva to zo záverov poslaneckého grémia, o ktorých v úvode desiateho rokovacieho dňa 51. schôdze informoval podpredseda snemovne Milan Laurenčík (SaS).


Čo sa týka hlasovania, v piatok sa bude konať ako zvyčajne, teda o 11.00 h. Večer sa už hlasovať nebude, rovnako ani v pondelok. O prerokovaných bodoch by tak mali rozhodnúť až v utorok (14. 12.) o 17.00 h. Laurenčík dodal, že operatívne sa budú presúvať aj body v programe tak, aby nenastali prestoje. V prípade potreby zvolajú podľa jeho slov operatívne aj poslanecké grémium.

Zmenami chcú zákonodarcovia dosiahnuť, aby sa aktuálna 51. schôdza NR SR skončila do 15. decembra. A to z dôvodu blížiacich sa vianočných sviatkov.

Po oznámení zmien v priebehu rokovania poslanci pokračovali v rokovaní diskusiou k motivačným príspevkom pre seniorov po zaočkovaní.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články