Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Mladík obral manželov o 10 eur: Hrozí mu až 12 rokov väzenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.11.2021 14:10

DAVIDOV – Trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov hrozí 21-ročnému mužovi z obce Davidov v okrese Vranov nad Topľou, ktorý v stredu (24.11.) pod hrozbou násilia získal od miestneho manželského páru desať eur. O prípade informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.


Mladík mal krátko po polnoci v jednom z rodinných domov v obci búchať na uzamknuté dvere spálne manželov a žiadať ich, aby mu dali peniaze. "Vyhrážal sa im, že ak tak neurobia, zabije ich.  Mladík nakoniec dvere rozkopal, vošiel dnu do izby a s nožom v ruke opätovne žiadal peniaze," priblížila hovorkyňa s tým, že žena v obave o ich život dala agresívnemu mužovi desať eur. Mladý Davidovčan mal aj potom opakovať, že manželov zabije a všetko v dome porozbíja.

Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia

"Po príchode policajnej hliadky na miesto udalosti bol mladý muž zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia," doplnila Ligdayová s tým, že okresný vyšetrovateľ mladíka obvinil zo zločinu lúpeže a z trestného činu nebezpečného vyhrážania a  spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články