Utorok, 7. december 2021. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Výbor pre obranu a bezpečnosť bude rokovať o odposluchoch v kauze Očistec a o polygrafe Diany Santusovej

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
28.10.2021 10:55

BRATISLAVA - O využití odposluchov v kauze Očistec majú v utorok (2. 11.) rokovať členovia Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť. Na výbore majú hovoriť aj o vyšetrení na polygrafe vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Diany Santusovej. Vyplýva to z informácií zverejnených na webe NR SR.


Podpredsedníčka výboru Denisa Saková (nezaradená) žiadala, aby sa na výbore vysvetlil postup kompetentných orgánov pri nariadení vyšetrenia na polygrafe, ako aj samotnom vyšetrení na polygrafe Santusovej. Informácie rezortu vnútra a Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) o vyšetrení na polygrafe podľa Sakovej nekorešpondujú.

Niektorí členovia výboru tiež požiadali, aby sa na výbore podalo vysvetlenie postupu policajtov "k medializovanému prípadu policajného zásahu voči invalidnému občanovi SR Jánovi Hlinkovi, ktorý sa stal 19. októbra 2021 v Klientskom centre Prievidza".

Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Vo viacerých médiách boli začiatkom týždňa zverejnené videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.

Medializovanie nahrávok prišlo po tom, ako prokuratúra informovala, že dozorový prokurátor ÚŠP doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.


Galéria

Robert Fico Robert Fico

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články