Nedeľa, 17. október 2021. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

NAKA zasahovala na Úrade KSK: Polícia podľa kraja preveruje trestné oznámenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR
14.10.2021 19:20

KOŠICE - Na Úrade Košického samosprávneho kraja (KSK) zasahovala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra (NAKA). Kraj tvrdí, že polícia preveruje informácie súvisiace s podaným trestným oznámením.


"Košický samosprávny kraj je plne súčinný a poskytne všetky potrebné informácie," uviedla hovorkyňa predsedu kraja Anna Terezková.

KSK argumentuje, že trestné oznámenie môže podať ktokoľvek a orgány činné v trestnom konaní musia tieto oznámenia preveriť. "Takisto ako aj my preverujeme útoky z uplynulých dní súvisiace s hekerským atakom na počítačové siete Úradu KSK a falošné profily predsedu žiadajúce osobné údaje pod zámienkou poskytnutia finančných odmien," uviedla Terezková.

Zásah má súvisieť s nákupom štyroch nákladných áut

Informáciu o zásahu NAKA priniesla RTVS s tým, že má súvisieť s nákupom štyroch nových nákladných áut so špeciálnymi nadstavbami na letnú a zimnú údržbu. Polícia pre RTVS uviedla, že vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe v súvislosti s obstarávaním Správy ciest KSK.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články