Nedeľa, 17. október 2021. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Pellegrini dôveruje Kažimírovi a zastáva ho: Obvinenie mu nebráni vo vykonávaní funkcie

Tlačová konferencia strany Hlas-SD k návrhu štátneho rozpočtu a aktuálnej politickej situácii
Tlačová konferencia strany Hlas-SD k návrhu štátneho rozpočtu a aktuálnej politickej situácii
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
13.10.2021 12:00

BRATISLAVA - Prezumpcia neviny platí aj pri obvinení guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra, obvinenie mu nebráni vo výkone funkcie. Skonštatoval to expremiér a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Treba podľa neho počkať, či sa ukáže, že ide o skutočné a nie vykonštruované obvinenie.


"Kažimír je obvinený, ale platí prezumpcia neviny. Myslím si, že mu to nebráni naďalej vykonávať pozíciu guvernéra NBS až do času, keď bude definitívne rozhodnuté. Ja mu verím, aj jeho vyjadreniam, že sa nič také nestalo," skonštatoval Pellegrini s tým, že jeho obvinenie stojí len na výpovedi jedného človeka. Podotkol, že pri súčasnej situácii v polícii a podozreniach o manipulovaní vyšetrovania by na Kažimírovom mieste ostal vo funkcii.

Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Z medzinárodného hľadiska Pellegrini uviedol, že Kažimír je v pravidelnom kontakte so šéfkou Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardovou. Tá podľa neho určite o aktuálnej kauze vie. "Je na nich dvoch, ako sa dohodnú, aby nedošlo aj k diskreditácii ECB," uviedol.

Prečo neodstúpili aj plagiátori? 

Ak sa však chceme porovnávať s vyspelými demokraciami, treba podľa Pellegriniho pripomenúť napríklad, že aj po plagiátorských kauzách súčasní predstavitelia vlády ostali vo funkciách. Hovorí o znižovaní politickej úrovne. Vládne špičky podľa neho mali ísť príkladom.

Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Kažimír je obvinený z prečinu podplácania. Obvinenie odmieta, necíti sa byť vinný zo žiadneho trestného činu.


Galéria

Tlačová konferencia strany Hlas-SD Tlačová konferencia strany Hlas-SD Tlačová konferencia strany Hlas-SD

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články