Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Pozrite, akú raritu uvarili školské kuchárky z Poltára: Mnohým ľuďom tečú pri pohľade na FOTO slinky

Slivkovú guľu s priemerom 39 centimetrov pripravili a uvarili kuchárky v Poltári.
Slivkovú guľu s priemerom 39 centimetrov pripravili a uvarili kuchárky v Poltári.
Zdroj: Mesto Poltár
26.09.2021 00:01

POLTÁR - Slivkovú guľu s priemerom 39 centimetrov pripravili a uvarili kuchárky zo Základnej školy na Ulici Slobody 2 v Poltári. Tento gombovec, ako slivkovej guli hovoria tamojší obyvatelia, zapíšu aj do Knihy slovenských rekordov. Slivkovú guľu vyrobili kuchárky na tradičnom mestskom podujatí Gombovecfest.


Ako informuje Mestský úrad v Poltári, pre epidemiologické opatrenia sa tento rok nekonala tradičná súťaž v jedení gombovcov, kuchárky však svoju šikovnosť v príprave a varení tohto jedla napriek tomu preukázali. "Toto gurmánske podujatie je v Poltári už zaužívanou konvenciou, rovnako ako lámanie kulinárskych rekordov. Túto tradíciu odštartovali pred trinástimi rokmi manželia Bahledovci, ktorým sa podarilo pripraviť slivkovú guľu s priemerom 30 centimetrov," uvádza úrad.

V roku 2019 sa tento maximálny rozmer úspešne pokúsili prekonať kuchárky z Materskej školy Sklárska 34 v Poltári. Spoločnými silami pripravili gombovec s priemerom 35 centimetrov. Na tohtoročných dňoch mesta Poltárčania teda oslávili ďalší rekord. Na výrobu slivkovej gule najväčších rozmerov použili päť kilogramov zemiakov, tri kilá múky, šesť vajec a 30 dekagramov slivkového lekváru.


Galéria

Slivkovú guľu s priemerom Slivkovú guľu s priemerom

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články