Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Pred parlamentom sa opäť stretli odporcovia očkovania: VIDEO Česká hymna, Otčenáš aj výzva policajtom!

Demonštranti sú pred parlamentom aj v sobotu
Demonštranti sú pred parlamentom aj v sobotu
Zdroj: Topky/Maarty
25.07.2021 00:01

BRATISLAVA - V sobotu sa pred parlamentom opäť stretli stovky demonštrantov. Poslanci totiž aj cez víkend rokujú o tom, či v prípade tretej vlny koronavírusu budú mať očkovaní ľudia výhody. Pred budovou od rána stáli policajti a protestujúci sa aj pomodlili.


Majú mať očkovaní ľudia výhody? Od piatku o tom rokujú poslanci NR SR. Polícia sa zrejme poučila z piatkovej chyby, kedy sa masa ľudí dostala až k dverám parlamentu, ktoré obhádzali vajíčkami či kečupom, a v sobotu od rána už bola na demonštrantov nachystaná. Opäť prišli stovky ľudí, vidno bolo slovenské vlajky a dokonca aj rečníkov.

Poslanci pokračujú v rokovaní: Na programe sú výhody pre očkovaných! Opozícia chce odvolávať Mikulca

"Ja vám ešte poviem. Vakcína Johnson má nežiadúci účinok taký, že spôsobuje choronu šialených kráv," povedala demonštrantom jedna z rečníčok, ktorá by mala byť zdravotná sestra u zubára. Okrem rôznych hesiel, ktoré dav skandoval, vyzývali aj policajtov, aby sa k nim pridali. Neskôr popoludní si protestujúci pustili aj českú hymnu a pomodlili sa Otčenáš. 

Poslanci mali o návrhu zákona ministra Lengvarského hlasovať v sobotu dopoludnia, avšak do rozpravy sa prihlásila asi dvadsiatka poslancov. Koaličná strana Sme rodina avizovala, že zákon nepodporí. Je tak možné, že koalícia nebude mať dosť hlasov. V takom prípade by ho opätovne mohli predložiť až o polroka. 

Demonštranti sú pred parlamentom
Zdroj: Topky/Maarty

Demonštranti sú pred parlamentom
Zdroj: Topky/Maarty

Po skončení 35. schôdze by sa malo začať ďalšie mimoriadne rokovanie, na ktorom má minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) čeliť opozičnému pokusu o odvolanie. Schôdzu inicioval Smer-SD. Otázne je, či ju koalícia podporí a či bude plénum uznášaniaschopné.

Demonštranti pred parlamentom
Zdroj: Maarty

Demonštranti pred parlamentom
Zdroj: Maarty

Demonštranti pred parlamentom
Zdroj: Maarty


Galéria

Demonštranti sú pred parlamentom Demonštranti sú pred parlamentom Demonštranti sú pred parlamentom Demonštranti pred parlamentom Demonštranti pred parlamentom Demonštranti pred parlamentom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články