Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

FOTO Ďalší rekordér v bratislavských uliciach: 30-ročný muž nafúkal viac ako 2 promile

Rekordér v bratislavských uliciach
Rekordér v bratislavských uliciach
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj
21.07.2021 12:01

BRATISLAVA - Muž šoféroval auto s takmer tromi promile alkoholu v dychu. Počas utorkovej (20. 7.) jazdy v Bratislave prešiel do protismeru a poškodil zaparkované vozidlo. Tridsaťročného Mateja S. zastavila až polícia. Obvinili ho z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.


"Včera krátko pred 22.00 h viedol 30-ročný muž vozidlo Hyundai Accent po Trnavskej ceste v Bratislave. Po odbočení na Sputnikovú ulicu prešiel do protismeru, kde ohrozil tam idúce vozidlo Mercedes, vodič ktorého musel prudko strhnúť volant doľava, aby nedošlo k čelnej zrážke, pričom si poškodil nárazník vozidla o obrubník. Vodič Hyundaiu pokračoval v jazde, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil a poškodil zaparkované vozidlo BMW 330," priblížil incident hovorca.

Rekordér v bratislavských uliciach
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj

Vodiča zastavila až privolaná hliadka dopravných policajtov. Opakovaná dychová skúška sa skončila s výsledkom 2,81 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. K zraneniu osôb v súvislosti s touto udalosťou nedošlo.

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel.


Galéria

Rekordér v bratislavských uliciach Rekordér v bratislavských uliciach Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články