Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

KORONAVÍRUS Smer aj Hlas žiadajú umožniť očkovanie Sputnikom V aj ľuďom nad 60 rokov

Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
08.06.2021 15:26

BRATISLAVA – Strany Smer-SD a Hlas-SD žiadajú vládu aj Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, aby umožnili očkovanie vakcínou Sputnik V aj ľuďom nad 60 rokov. Argumentujú tým, že o ruské vakcíny je v tejto vekovej kategórii veľký záujem, a tiež, že očkovanie starších ľudí je v Rusku povolené od septembra minulého roka.


Poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Tomáš zdôraznil, že očkovanie na Slovensku musí byť striktne dobrovoľné. Najlepším riešením je podľa jeho slov voľný výber vakcín. Hovorí, že antikampaň voči Sputniku V vytvára koalícia sama. Záujem o ruskú vakcínu vo vekovej kategórii od 60 rokov potvrdila aj Valéria Pokorná z Jednoty dôchodcov Slovenska. Presné číslo však uviesť nevedela. Poukázala na množstvo telefonátov a emailov.

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha viní z nemožnosti očkovania starších ľudí ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO). Podľa jeho slov minister toto očkovanie sabotuje. Blaha považuje Sputnik V za jednu z najkvalitnejších vakcín proti ochoreniu COVID-19, pričom sa odvolal na vedecký časopis The Lancet.

Ľuboš Blaha
Zdroj: Topky/Maarty

Hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová v reakcii uviedla, že bezpečnosť pacienta je pre ministerstvo zdravotníctva prioritou, a preto sa rozhoduje na základe dôkladných odborných podkladov. "Z ruskej strany sme ešte požiadali o doloženie ďalších odborných podkladov a následne po ich preštudovaní a odbornom posúdení budeme informovať o záveroch," uzavrela.  


Galéria

Tlačová konferencia strany Hlas-SD Ľuboš Blaha

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články