Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Hrôza na Horehroní! Zlodej starenku priviazal a odstrihol od telefónu: Z detailov mrazí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
12.05.2021 19:00

POLOMKA – Za dverami rodinného domu v Polomke sa odohrala hrôzostrašná udalosť. Mladík v ňom okradol starenku, priviazal ju o stoličku a odstrihol telefón, aby si nemohla privolať pomoc.


Kriminalisti z Brezna v priebehu niekoľkých dní objasnili prípad, ktorého obeťou bola 87-ročná žena. Osamelú seniorku vo vlastnom dome okradol 21-ročný muž. Podľa polície preskočil plot a vošiel do domu, kde našiel vystrašenú starenku. „Dom zvnútra uzamkol a pod hrozbou násilia žiadal od svojej obete peniaze. Po tom, čo mu staršia pani dala to málo, čo mala, priviazal ju o stoličku a domácnosť prehľadal,“ priblížili ochrancovia zákona. Ako doplnili, mladík následne odstrihol šnúru na telefóne, aby si žena nemohla privolať pomoc, a ušiel.

Čítajte aj: HOROR pri Bratislave! Srb chytil kladivo a napadol spiaceho muža: Mlátil ho po hlave

Tento príbeh sa, našťastie, skončil šťastne. Vďaka rýchlej a dôslednej práci kriminalistov skončil páchateľ v rukách polície už v priebehu niekoľkých dní.

Obvinený je z lúpeže, vydierania a porušovania domovej slobody. „Priťažujúca okolnosť je, že skutok spáchal na osobe vysokého veku,“ dodali policajti.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: TASR/Jakub Popelka

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články