Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Prezidentka v nedeľu odcestuje do Dánska: Stretne sa s princom Frederikom

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
07.05.2021 16:46

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu (9. 5.) odcestuje na dvojdňovú zahraničnú pracovnú cestu do Dánskeho kráľovstva. Stretne sa tam s korunným princom Frederikom aj s predsedníčkou dánskej vlády Mette Frederiksenovou. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.


Čaputová vystúpi v Dánsku s prejavom na konferencii Copenhagen Democracy Summit. Na pracovnej ceste ju bude sprevádzať minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Súčasťou delegácie bude aj skupina slovenských expertov. Prezidentka navštívi s delegáciou sídlo agentúry State of Green, ktorej patrónom je korunný princ Frederik, a Európsku environmentálnu agentúru. "Cieľom pracovnej cesty je okrem iného poukázať na inovatívne riešenia v oblasti zelenej transformácie, ktorými sa môže Slovensko od Dánska inšpirovať," priblížil Strižinec.

Hlava štátu v súvislosti s pandémiou navštívi spolu so slovenskými vedcami aj dánsky Štátny sérologický ústav. Ten okrem iného pripravuje odporúčania pri zavádzaní protipandemických opatrení a zabezpečuje vakcinačný program proti ochoreniu COVID-19, poznamenal Strižinec.

Naposledy Dánske kráľovstvo navštívil v roku 2012 prezident Ivan Gašparovič spolu s manželkou. Návšteva mala vtedy silný ekonomický rozmer, ktorý bol zameraný na posilnenie ďalšej spolupráce s touto konštitučnou monarchiou.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články