°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

SPP zaplatí škody po výbuchu plynu v dome v Krompachoch

Pri výbuchu domu v Krompachoch pred rokom zomreli dvaja ľudia.
Pri výbuchu domu v Krompachoch pred rokom zomreli dvaja ľudia.
12.02.2008 19:46

BRATISLAVA - Spoločnosť SPP - distribúcia, a. s. zaplatí škody, ktoré vznikli pri vlaňajšom februárovom výbuchu v rodinnom dome v Krompachoch. Pri výbuchu zomreli matka a dcérka, malý Jakub Ringoš skončil v nemocnici s ťažkými popáleninami.


"Z titulu občiansko-právnej zodpovednosti za prevádzkovanie distribučnej siete je SPP – distribúcia, a. s. pripravená nahradiť škody vzniknuté pri tejto nešťastnej udalosti. Z tohto dôvodu v súčasnosti SPP- distribúcia, a.s. rokuje so zástupcom ostatných poškodených strán o náhrade škody," informovala agentúru SITA hovorkyňa SPP Dana Kršáková.

Polícia pozastavila trestné stíhanie z dôvodu, že skutok nie je trestným činom. Spoločnosť v tejto súvislosti zdôrazňuje, že predmetom vyšetrovania bola trestnoprávna zodpovednosť, teda určenie konkrétneho páchateľa (fyzickej osoby) zodpovedného za vznik tejto nešťastnej udalosti a nie zodpovednosť za prevádzku distribučnej siete, ktorá vyplýva vlastníkovi zariadenia zo zákona o energetike. Prevádzka distribučnej siete teda podľa SPP znamená objektívnu, občiansko-právnu zodpovednosť, nie trestnoprávnu.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články