Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Nezostal dlho ticho! Ledecký po príchode náhradníka spustil kritiku, nebudeme ďalšia strana pritakávačov!

Ledecký kritizuje vedenie vlastnej strany.
Ledecký kritizuje vedenie vlastnej strany.
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš, Marko Erd
15.04.2021 09:45

BRATISLAVA - Po tom, ako sa na včerajšej vláde oznámilo meno nového štátneho tajomníka Dušana Veliča na ministerstve regionálneho rozvoja, investície a informatizácie, ktoré vedie predsedníčka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová, sa začalo čakať, ako zareaguje Veličov predchodca a Remišovej spolustraník Vladimír Ledecký. Ten prekvapil a svojho nástupcu nepriamo spochybnil!


Dušan Velič je novým štátnym tajomníkom, ktorého včera vláda vymenovala do funkcie na Remišovej úrade. Jeho miesto dovtedy zastával starosta Spišského Hrhova a člen Za ľudí Vladimír Ledecký. Zdá sa ale, že v strane opäť nastáva názorový konflikt.


FOTO Remišová má novú posilu: Ledeckého v kresle štátneho tajomníka vystrieda pedagóg Velič


Ledecký si Veliča zobral "do parády"

Ledecký najskôr svojmu nástupcovi srdečne zagratuloval k zisku funkcie, no ihneď premostil ku kritike, že Velič sa týmto témam predtým nevenoval. "Dušana poznám ako veľmi slušného človeka, ktorý sa však nikdy regiónom a špeciálne najmenej rozvinutým, profesne nevenoval. 
Zástupcovia regiónov, ani expertná skupina regionálneho rozvoja strany Za ľudí sa nemali šancu k nominácii vyjadriť,"
povedal Ledecký.

Vladimír Ledecký
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Ukáže sa, či sme ďalšia strana pritakávačov, vyhlásil Ledecký

V kritike na vedenie Za ľudí pokračuje. "Budeme sa musieť rozprávať o tom, či sme stále strana regiónov, o ktorej sme vo volebnej kampani hovorili alebo sme ďalšou stranou do radu tých, kde sa predseda snaží o všetkom rozhodovať sám, a ostatní mu len pritakávajú," dodal Ledecký. Nie je pritom ani isté, či vysloví dôveru novej, Hegerovej vláde. "Vláda, ktorá rezignovala na regionálny rozvoj nemá moju podporu istú a to kvôli mojej vlastnej strane. Niekde sa stala chyba. Pre regióny som v politike a za ne sa budem biť," varoval Ledecký.

Nezostal dlho ticho! Ledecký
Zdroj: Facebook/Vladimír Ledecký


Galéria

Ledecký kritizuje vedenie vlastnej Vladimír Ledecký

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články