Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Plnenie cieľov v rozvoji regiónov nezávisí od obsadenia jedného miesta, hovorí Remišová

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Maarty
15.04.2021 14:13

BRATISLAVA - Napĺňanie cieľov v oblasti rozvoja regiónov nezávisí od obsadenia jedného pracovného miesta na ministerstve, ale práce celej vlády. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová to uviedla v reakcii na kritiku bývalého štátneho tajomníka rezortu a straníckeho podpredsedu Vladimíra Ledeckého.


Stanovisko poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí. Ledecký kritizoval spôsob výberu i samotnú nomináciu svojho nástupcu na ministerstve, Dušan Velič sa podľa neho dosiaľ regiónom profesijne nevenoval. Remišová deklarovala, že strana Za ľudí kladie veľký dôraz na rozvoj regiónov. Opatrenia v tejto oblasti majú byť aj súčasťou programového vyhlásenia novej vlády Eduarda Hegera (OĽANO). "Pre rozvoj regiónov sú dôležité investície do infraštruktúry či obnova škôl, ktoré sú financované z eurofondov. Regióny však potrebujú v prvom rade ekonomický rozvoj a nové kvalitné pracovné miesta. Preto chceme výrazne posilniť podporu inovácií, podporu spolupráce výskumných inštitúcií s podnikmi, čo prinesie nové podnikateľské iniciatívy a pracovné miesta," vysvetlila ministerka.

Velič má podľa Remišovej s podporou inovácií dlhoročné skúsenosti. Verí, že posunie túto oblasť výrazne dopredu. Ocenila, že odborník z vedeckej komunity je ochotný pomôcť pri práci na ministerstve. Podotkla, že debata o nominantoch strany patrí do vnútra strany. "Ľudia od nás očakávajú riešenie problémov krajiny, nie rozoberanie interných debát strany na sociálnych sieťach," dodala.

Bývalý štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Vladimír Ledecký, vracajúci sa po odchode z ministerstva do parlamentu, vyhlásil, že vláda, ktorá rezignovala na regionálny rozvoj, nemá jeho podporu istú. Kritizoval nomináciu Veliča na svoj doterajší post, z ktorého odišiel na vlastnú žiadosť, a to, že k nominácii sa nemohli vyjadriť zástupcovia regiónov a expertná skupina regionálneho rozvoja v strane.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články