Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Opatrovateľskú službu hradí mesto Hriňová iba zo svojich peňazí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
05.04.2021 19:48

HRIŇOVÁ – Mesto Hriňová v Detvianskom okrese pokračuje v poskytovaní opatrovateľskej služby v nezmenenom rozsahu, nastala však jedna zmena. Od apríla je hradená výlučne z rozpočtových prostriedkov mesta. Uviedol to primátor Hriňovej Stanislav Horník.


Projekt na podporu opatrovateľskej služby v meste trval od 1. februára 2019 do 31. marca tohto roka. Podporoval ho Európsky sociálny fond a Európsky fond regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Ako dodal primátor, samospráva opatrovateľskú službu financovala zo svojho rozpočtu aj pred začiatkom tohto projektu.

Náplň práce opatrovateliek vyplýva zo zákona o sociálnych službách. Zahrnuté sú v ňom obsluha človeka, starostlivosť o domácnosť a základné sociálne aktivity. "Rozsah poskytovaných úkonov závisí od zdravotného stavu a stupňa odkázanosti opatrovaných," pripomenula Marta Jágerská z referátu sociálnych vecí hriňovského mestského úradu s tým, že opatrovateľky sú zaradené do druhej platovej triedy podľa odpracovaných rokov.

Občan, ktorý takúto službu potrebuje a miestom jeho trvalého pobytu je Hriňová, si môže podať žiadosť na mestskom úrade na úseku sociálnych vecí. Viac informácií nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke samosprávy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články