Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

AKTUÁLNE Ústav eviduje nový prípad: Úmrtie po očkovaní, kde bol súvis stanovený ako možný

Očkovanie seniorov na Slovensku
Očkovanie seniorov na Slovensku
Zdroj: TASR - Martin Baumann
25.03.2021 15:28

BRATISLAVA - V štatistikách hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcínach proti COVID-19 pribudlo tento týždeň jedno úmrtie po očkovaní, kde bol súvis stanovený ako možný. Informovala o tom Magdaléna Jurkemíková, hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).


ŠÚKL k strede (24.3.) uzavrel druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o pacientku vo vyššom veku (79) s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna. "Príčina úmrtia bola stanovená pitvou a súvisela s chronickými ochoreniami pacientky. Vzhľadom k tomu, že vzniknuté nežiaduce reakcie po očkovaní mohli prispieť k celkovému zhoršeniu zdravotného stavu, príčinná súvislosť medzi očkovaním a úmrtím bola stanovená ako možná," uviedla Jurkemíková.

K 24. marcu eviduje ŠÚKL 2580 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 94 závažných, čo predstavuje 3,6 percenta. Medzi tie závažné ŠÚKL zaraďuje dočasnú paralýzu, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombózu či krátkodobú stratu vedomia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články