Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Poplach v Bratislave: Opustená batožina neďaleko Prezidentského paláca zamestnala pyrotechnikov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
12.03.2021 16:09

BRATISLAVA - K opustenej batožine, ktorá sa nachádzala neďaleko Prezidentského paláca na Banskobystrickej ulici v Bratislave, privolali pyrotechnika.


„Po vykonaní prehliadky konštatoval, že kufor je prázdny a výsledok prehliadky negatívny,“ spresnila Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR. Príslušníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR zistili, že „bývalá majiteľka kufra ho nechala v dobrom úmysle, že by sa mohol niekomu zísť, postavený na ulici“.

Friese v tejto súvislosti vyzvala všetkých, ktorí chcú svoje nepotrebné veci prenechať na ďalšie používanie, aby na to využili možnosti, ktoré poskytujú rôzne internetové platformy alebo oslovili občianske združenia a spoločnosti starajúce sa o ľudí bez domova či ľudí v núdzi.

Prípadne, aby ich nechali v priestoroch, kde sa nachádzajú kontajnery. „Prípady, ako bol tento vyžadujú nielen nasadenie personálnych a technických prostriedkov, ale spôsobujú aj zdržania v premávke v dôsledku uzavretia komunikácie,“ zdôraznila.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články