Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Vodiči, pozor! Meteorológovia upozorňujú na hmlu a cestári aj na zľadovatené cesty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.02.2021 08:48

BRATISLAVA - Výstraha pred hmlou platí v pondelok ráno pre väčšinu územia Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.


Meteorológovia ojedinele očakávajú výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. "Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," upozorňujú. Výstraha prvého stupňa platí vo všetkých krajoch do 10.00 h. Nevzťahuje sa však na niektoré okresy západného Slovenska, najmä v Nitrianskom kraji.

Meteorológovia varujú pred hmlou
Zdroj: SHMÚ

Cestári upozorňujú v niektorých úsekoch ciest na zľadovatený sneh i hmlu

Na zľadovatený sneh a hmlu v niektorých úsekoch ciest upozorňujú v pondelok ráno cestári. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na portáli zjazdnost.sk. Zľadovatený sneh evidujú v úsekoch odbočka Dedinky - Ostrá Skala, odbočka Dobšiná - Palcmanská Maša, v oblasti Kokavy nad Rimavicou, Dobšinej a na horskom priechode Dobšiná a Vrchslatina.

"Hmla s dohľadnosťou do 50 metrov sa vyskytuje v lokalitách Banská Štiavnica, Námestovo, Poprad, Ružomberok, Štrba, Batizovce, Iliašovce a Švábovská stráň, do 100 metrov v lokalitách Žilina, Bytča, Budatín, Čadca, Makov, Kysucké Nové Mesto, Nová Bystrica, Horný Hričov, Považská Teplá, Považský Chlmec, Predmier, Spišský Hrhov a Záborské," doplnili cestári.

SSC zároveň upozorňuje, že na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách vytvára námraza až poľadovica.


Galéria

Ilustračné foto Meteorológovia varujú pred hmlou

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články