Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Žilinka uviedol Remetu do funkcie povereného krajského prokurátora v Bratislave

Rastislav Remeta
Rastislav Remeta
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
01.02.2021 10:31

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v pondelok uviedol do funkcie povereného krajského prokurátora v Bratislave Rastislava Remetu. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.


Remeta bol jedným z kandidátov na post generálneho prokurátora v decembrovej voľbe. Doteraz bol prokurátorom Krajskej prokuratúry (KP) v Banskej Bystrici, kde pôsobil na oddelení boja proti organizovanému zločinu. Od roku 2016 je členom Etickej komisie prokuratúry, od júla 2020 zastáva post jej predsedu. V roku 1998 absolvoval štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v roku 2001 získal titul JUDr. a v roku 2013 PhD. po úspešnom ukončení doktorandského štúdia na Akadémii Policajného zboru v Bratislave.

Predtým bol v júni 2002 vymenovaný do funkcie prokurátora Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici. V decembri 2004 na základe výberového konania prešiel na KP (oddelenie boja s organizovaným zločinom). Od júna 2006 bol tiež hovorcom KP v Banskej Bystrici. Od apríla 2009 pôsobil na GP SR na oddelení násilnej a všeobecnej kriminality, neskôr na odbore osobitného určenia. V roku 2014 bol na vlastnú žiadosť preložený z GP na KP v Banskej Bystrici. Prednášal a viedol semináre z trestného práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články