Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

KORONAVÍRUS V Michalovskom okrese sa nebude testovať len vo ôsmich obciach

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky - Maarty
21.01.2021 17:38

MICHALOVCE - V okrese Michalovce sa v rámci skríningového celoplošného testovania počas víkendu 23. a 24. januára nebude dať otestovať len vo ôsmich obciach. Ich obyvatelia majú možnosť využiť odberové miesto zriadené inou samosprávou. Všetky odberové miesta vrátane 13 v meste Michalovce, ako aj časy ich prevádzky sú zverejnené na internetovej stránke michalovského okresného úradu.


Testovacie miesto v obci Vojany tak bude slúžiť aj pre obyvateľov obcí Beša a Ižkovce, v Ruskej očakávajú aj obyvateľov Budiniec, v Závadke Hnojného, vo Voli Pustočemerňanov, v Stretave obyvateľov obce Stretavka a v Slávkovciach záujemcov zo Zemplínskych Kopčian. Obyvatelia Jastrabieho pri Michalovciach sa v sobotu môžu otestovať v Iňačovciach, v nedeľu v Čečehove.

Mesto Strážske zriadilo na testovanie dve odberové miesta, v školiacom stredisku a v priestoroch mestskej kultúrnej sály, na oboch miestach v sobotu aj v nedeľu v čase od 8.00 do 20.00 h. Ako samospráva upozorňuje, počas oboch dní bude na oboch miestach v čase od 12.00 do 12.45 h obedňajšia prestávka.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V meste Veľké Kapušany sa budú odbery vykonávať  na mestskom úrade, na ZŠ P. O. Hviezdoslava a v telocvični ZŠ J. Erdérlyiho v časoch od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00 h. Samospráva na svojej internetovej stránke zavádza objednávkový systém na testovanie, sprístupní ho vo štvrtok (21. 1.).

"V registračnom systéme budú dostupné termíny na testovanie s dvojminútovými rozstupmi na oba testovacie dni. V registračnom systéme sa každá osoba bude musieť osobitne zaregistrovať," informuje mesto s tým, že v nedeľu sa bude dať objednať len do 16.00 h, čas od 16.00 h do 18.00 h je vyhradený pre ľudí bez objednania.

Mesto Michalovce odporúča objednať sa vopred

Obyvateľom mesta Michalovce, ktorí sa počas víkendu (23. a 24. 1.) plánujú zapojiť do celoplošného skríningu na jednom z 13 odberových miest zriadených na území mesta, odporúča samospráva vopred sa na testovanie objednať. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie, marketingu a kultúry michalovského mestského úradu Iveta Palečková.

Odberové miesta budú v Michalovciach počas víkendu otvorené v čase od 8.00 do 18.00 h s tým, že posledný odber sa bude vykonávať o 17.30 h. Ich zoznam je zverejnený na internetovej stránke mesta, prostredníctvom ktorej sa dá na testovanie i objednať. "Stačí kliknúť na jedno z odberových miest a zvoliť si deň a čas. Dostanete potvrdzujúci e-mail, v ktorom máte aj link na prípadné zrušenie rezervácie, ak sa nebudete môcť dostaviť, aby ste čas neblokovali," priblížila Palečková s tým, že registračný systém umožní objednať sa i na deň testovania, avšak len do 6.00 h.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články