Piatok, 9. jún 2023. Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta, Gréta.

KORONAVÍRUS Analytik skritizoval Matoviča: Premiér má strach! Je to čakanie na chaotické opatrenia

Analytik sa do premiéra poriadne oprel.Galéria fotiek (2)
Analytik sa do premiéra poriadne oprel.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Dnes je deň, kedy sa pravdepodobne rozhodne o ďalšej sérii opatrení na nadchádzajúce vianočné obdobie. Ešte predtým sme však s otázkou ako to zrejme dopadne oslovili analytika Ivana Bošňáka, ktorý očakáva opäť nejednoznačné opatrenia a premiérovi Igorovi Matovičovi to dal poriadne najavo. Ten sa podľa neho bojí!


Čo sa týka budúcich opatrení, Bošňák nejaké náhle zmeny a prekvapenia neočakáva. "Nepredpokladám, že príde k zvratu vo vyhodnocovaní situácie našou vládou, ktorá už mesiac hlása, že má všetky okresy červené a zložitú epidemiologickú situáciu aj tam, kde je jednoznačne lepšia ako v postihnutých regiónoch," začal analytik z ostra.

Matovič sa bojí prísť do nemocnice

Tu však kritika nekončí a Bošňák si v ďalších slovách podal aj postup premiéra Matoviča. "Predpokladám, že ich nevystrašili ani stovky úmrtí týždenne a ani niektoré plné nemocnice. Nakoniec, pán premiér ani v jednej z nich nebol, lebo sa do nemocnice bojí ísť. Nie kvôli vírusu, ale asi kvôli nálade zdravotníkov tam slúžiacich. Chápem jeho obavy," podotkol analytik.

KORONAVÍRUS Analytik skritizoval Matoviča:
Galéria fotiek (2)
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Čaká nás opäť mačkopes, tvrdí analytik

V kontexte nových, chystajúcich sa opatrení je skeptický. "Očakávam, že sa opäť prijme nejaký mačkopes a od minulej stredy sa stratil ďalší týždeň. Dočkáme sa 5-tisíc prípadov za deň v horizonte 10 dní a vláda bude takmer permanentne zasadať až do Štedrého dňa. Sú to politici a nejdú podľa scenárov, ktoré má Slovensko napísané v prijatom pandemickom pláne. Sme vo fáze 3. podľa tohto plánu a nakoľko sa neprijali v poslednom mesiaci regionálne opatrenia, je podľa plánu dnes potrebné prijať tvrdý lockdown v celej krajine, zákaz vychádzania a mobilizáciou všetkých potrebných zdrojov na zabezpečenie chodu zdravotníctva," skritizoval vládu Bošńák. 

"Vláda opakovane zlyhávala, zlyhala aj minulý týždeň a až keď sa jej minú všetky zlé riešenia, prijmú sa potrebné opatrenia," dodal ešte na koniec analytik.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články